0544 210 97 71

Bafra için Muhteşem bir Proje ve İnovasyon!! Yöresel Lezzetler Esnafları ile E-Ticaret

Sivil Toplum Kuruluşları Başkanlarının, TUGİK Yönetim Kurulu üyelerinin davetli olduğu ve Bafra Öğretmen evinde yapılan lansman toplantısında Bafra Genç İş Adamlarının Projesi Lansmanı yapıldı.   

  Açılış Konuşmasını Dernek Başkan Yardımcısı Burak Özturan yaparak Afrindeki operasyonla ilgili Şanlı Ordumuzun yanındayız ve destekçisiyiz mesajlarını vererek ardından derneğin yeni yönetiminin 11 aylık faaliyet raporunu ve kısa bir VTR ile misafirlere gösterimini sundu. Konuşma sırasını Dernek Başkanına vererek program devam etti.;

 Dernek 3.Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Alper Güngör Konuşmalarında;
  Bilindiği üzere Bafra GİAD olarak girişimci ruhu harekete geçirmek maksadıyla ilçemizin ekonomik sosyal kültürel ve turizm alanında yeni dinamikler yeni oluşumlar ve yeni katma değerler kazandırmak amacıyla kurulmuştur.
   BafraGİAD üyesi olan herkes toplum bilinci içinde örnek iş adamı vasfına sahip kendisine ve çevresine ışık tutan bir rehberdir. Buradan yola çıkarak bizler bölgemizde gördüğümüz aksaklıkları yetkililerle paylaşarak çözüm aramak ve geliştirilebilir projelerle katkı sağlamak suretiyle gelecek nesillere iyi bir miras bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Projelerimizde ise;

- E-ticaret Sistemi  www.bafrayoresellezzetler.com www.bafrada.com  projesi.
Öncelikle Neden e-ticaret?
Günümüz işletmelerde yönetim ve organizasyonlarda olduğu kadar pazarlama alanında da hızlı bir değişim yaşanmaktadır. İnsanlar ihtiyaç duydukları bilgilere ve ürünlere artık daha hızlı kolay ulaşmaktadır. Gerek bilgi gerek ürün alışverişinde insanlar  değişimi cep telefonlarından , tabletlerinden, bilgisayarlarından hatta akıllı saatlerinden an ve an takip etmektedirler. İstedikleri her türlü ürünü internetten bulabildikleri gibi fiyat analizide yapabilmektedirler.
Tüketicinin Kullandıkca Hoşlandığı E-ticaret platformu çağımızın vazgeçilmezi olmuştur.  Bu yüzden e-ticaret sistemine önem vermekteyiz.
Amacımız ise;
 Bölgemizde yöresel ürünlerin üretimini yapan sertifikalı ve işinde en iyi olan esnafları bir çatı altında toplayıp site üzerinden ürünlerin satışını yaptırmak, sürkülasyon kazandırmak, esnafımıza gelir kapısı aralamak, bölgemizin bu ürünlerinin tüm Türkiye pazarına sunarak marka değerini artırmak, Bafra ismini en iyi şekilde lanse ettirmektir.

Bafra’mızdaki Belediyemiz , Oda ve Borsalarımız şehir dışındaki fuarlara ve organizasyonlara sürekli katılmakta ve sürekli olarakta Bafra’mızın ürünlerini en iyi şekilde oradaki insanlara sunmaktadırlar. Hep aynı tepki..Tadlar müthiş. Çok lezzetli. Ancak yiyen yediğiyle kalıyor devamı yok. Bu noktada başlıyor Baframıza destekler.. Organizasyona katılanlar Bafra’mızın bu ürünlerini internet sitemizde temin edebilir ve evinize kadar getittirebilrsiniz.. demesi Bafra ya bir ivme kazandırması muhtemeldir. Esnafı kazandırması tabi sonucudur.  
Tabi bu burda bitmiyor, Bafra’mıza ait pide, nokul, kaymaklı lokum, pirinç, salça, köy ekmeği , v.b. ürünlerinin hasretini çeken Bafra dışında ikamet eden değerli gurbetlik çeken hemşerilerimiz evlerine memleketten hemde orijinal ustalarından ürünleri tedarik ederek bir türde memleket hasretlerini gidermiş olacaklardır ve dolayısıyla oluşturduğumuz e-ticaret sistemimizin bölgemize markalaşma adına katacağı katKı büyük olacaktır.

Bu site Aynı zamanda bu bir sosyal sorumluluk projesi.
Bu sitenin gelirleri sitenin masrafları ve istihdam edilen kişilerin masrafları çıktıktan sonra Bafradaki ihtiyaç sahiplerine ve yine Bafra’daki bir başka projelere kaynak oluşturacaktır. Yani mantık esnaf kazansın Bafra kazansın.
Bu nedenledirki biz bu işe inandık ve bu projeyi faaliyete geçirdik. Sizlerdende aynı şekilde inanmanızı ve destek vermenizi bekliyoruz. Bir Bafra’lı olarak Kaymakamlığımız, Belediyemiz, Oda ve Borsalarımız Kurum Müdürlerimiz, ve diğer misafirlerimizin sosyal medya hesaplarından, resmi sitelerinden bu sitenin adını ve faaliyetini sayfalarından paylaşmalarını rica ediyoruz. Birlik içinde hareket etmemiz sesimizi daha gür duyuracaktır. Bu anlamda vereceğiniz desteklerden dolayı hepinize teşekkür ediyorum.”

TUGİK Yönetim Kurulu Üyesi ve SAMGİAD Başkanı Sayın Savaş GÖMEÇ Konuşmalarında;
   Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu olarak her bir bölgede ülkemiz için yapılan her projeyi titizlikle takip ediyor ve daha iyi projeler geliştirmeye ve desteklemeye çalışıyoruz. Ülkemizdeki olaylarıda yakından takip ediyor top yekün Devletimizin ve Ülkemizin yanında yer aldığımızı her daim gösteriyoruz. Bu anlamdada Bafra Genç İş adamları derneğimizin yaptığı bu proje ilede Bafra’da bir eksiğin giderildiğini ve günümüz teknoloji kullanılarak hızlı bir şekilde hemşerilerimizle yöresel ürünelrin buluşturulması amaçlanmış ve sosyal sorumluluk adı altında gelirleri yine Bafra halkına kullanılacağı beyan edilmiştir. Bu bizi çok mutlu etmiştir. Her il ve ilçede Genç iş adamlarımızın işlerinden güçlerinden vakit ayırarak yaptıkları bu gönüllülük esasına göre taşın altına elini koymak dediğimiz sorumluluğu taşıdıkları için kendilerini kutluyorum dedi. Birlikte hareket edersek daha güçlü oluruz olgusunu burada gösterdikleri için ayrı bir takdir ediyorum. Çalışmlarında başarılar diliyoruz. Bizde TUGİK ve SAMGİAD olarak gerekli desteği göstereceğimizi ve vereceğimize söz veriyoruz. Dedi.

Belediye Başkanımız Sayın Zihni Şahin Konuşmalarında;
   İnanın Bafra’da güzel şeyler oluyor, biz Belediye olarak elimizden geldiince her yere yetişmeye çalışıyor proje üretmeye ve Bafra’yı ihya etmeye çalışıyoruz. Bu sadece Devlet eli ile değil aynı zamanda halkında bölgeyi sahiplenmesi ile olur. STK lar ve diğer kurumlarımız da aynı zamanda beraber hareket etmeli ve proje üretmeliler ki zaten bunu sürekli görüyoruz. Bafra sahipsiz değildir. Genç iş adamları ile sürekli kontak halindeyiz ve sürekli bilgi paylaşımı içerisindeyiz. Onlarda bölgesi için birşeyler yapmak için var güçleri ile çalışıyorlar. E-ticaret sistemi ile ilgili yaptıkları şey Bafra’mızın bir açığını kapatmak oldu aslında. Ben tebk ediyorum kendilerini. Her gittiğimiz yerde biz Baframızın yerel ürünlerini götürüyorduk ancak bunun devamında sürekli götürme durumumuz olmadığından orda kalıyordu. www.bafrayoresellezzetler.com sitesi üzerinden yönlendirmelerimizi yaparak artık daha çok kişiye, şehir dışındaki hemşerilerimize bu lezzetleri tattırmaya devam edeceğiz.  Bu anlamdada kendilerini bende tebrik ediyorum. Dedi.

Kaymakamımız Sayın Ali TÜRKEL konuşmalarında;

   Ben geçen yıl Bafra’ya atandığımda Genç İş adamları beni ziyaret etmiş ve Genel kurullarına davet etmişti. Orda faaliyetleri ile ilgili bir video gösterimi yapmışlardı, çalıştıklarını ve bölge için birşeyler yapmaya uğraş verdiklerini gördüm, ozaman tebrik etmiştim, Şimdide görüyorumki bu katlanarak devam etmiş. Yapılan proje Bafra’nın bir eksiğini kapatıyor, Tüm ülkeye Bafra’yı tanıtmayı ve lezzetleri ulaştırmayı hedefleyen bu tarz projeler bölgemize değer katıyor. Kendilerini tebrik ediyor ve bu anlamda dahada iyi şeyler yapacaklarına inanıyorum. Dedi.

Kaynak: Bafra için Muhteşem bir Proje ve İnovasyon!!

 .

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
Kampanya ve Fırsatlardan Haberdar Olun
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.